Presiyometre Cihazı

Anasayfa / Presiyometre Cihazı

PRESİYOMETRE CİHAZI

Presiyometre cihazi ile yapılan deneyler, zeminin yük / deformasyon parametrelerinin belirlendiği bir arazi (in-situ) deneyidir. Presiyometre Deneyi, basit anlamda genişleyebilir silindirik bir probun önceden delinmiş bir kuyuya indirilerek şişirilmesi ve bu esnada prob içerisindeki basınç ve hacim değişikliklerinin ölçülmesi şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Zeminin taşıma gücü, temel altında oluşacak oturma ve farklı oturma miktarlarını hesaplamak için bilhassa çakıllı, kumlu, killi, siltli, alüvyon zeminlerde ve bozuşmuş, ayrışmış kayalar ile yumuşak kaya temellerde, uygulanan bir yöntemdir.

Presiyometre cihazı ile yapılan deney, çok yumuşak zeminlerden, basınç dayanımı 20 MPa’ya kadar olan zeminlere kadar oldukça geniş bir aralıkta yer alan zeminlerde kullanılabilmektedir. Orjinal Apageo Marka Presiyometre Cihazları, Menard prensiplerine dayanılarak üretilmiştir.

Kullanımı kolay ve anlaşılır kontrol panelli ile kolay okuma yapılır.
Dayanıklı Tripod ile kurulumu basit ve hızlıdır.
Özel bakım setleri ve tamir takımları ile kolaylıkla genel bakımları yapılabilir.

JEOSTOK MÜHENDİSLİK; APAGEO Türkiye Distribütörü olarak, Menard Presiyometre, GEOPAC,HyperPAC cihazlarının tam takımının ve yedek parçalarının teminini yapmaktayız. Temin ettiğimiz ürünlerin montajından testin yapımına kadar olan tüm konularda eğitim ve danışmanlık hizmeti ile siz değerli müşterilerimizin yanındayız.